Sofas
Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Jayne Park |
| Motion Type | Stationary |
| Style | Contemporary |
| Color Group | Brown |
| Manufacturer Color | Sand |
| Material | Fabric |
| Manufacturer Material |
• 7% linen and 93% polyester • 100% polyester |
| DIMENSIONS | |
| Width | 96 inch(es) / 243.84 cm |
| Height | 41 inch(es) / 104.14 cm |
| Depth | 43 inch(es) / 109.22 cm |
| Weight | 178 lb(s) / 80.74 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 96 inch(es) / 243.84 cm |
| Height | 36 inch(es) / 91.44 cm |
| Depth | 43 inch(es) / 109.22 cm |
| Weight | 184.99 lb(s) / 83.91 kg |
| Volume | 77 cu. ft. / 2.18 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052965728 |
-
$2,449.95
Save $1,020.00
$1,429.95
Mahoney 31005S4 2 pc Sleeper Sectional with Chaise
(Sleepers - Sectionals)Reliable comfort, reimagined. Suitable for a variety of spaces, this sleeper sectional with chaise invites + More
-
$3,939.95
Save $1,650.00
$2,289.95
Midnight-Madness 98104S26 5 pc Sectional
(Sectionals - Stationary)Wrapped in luxuriously soft jumbo corduroy, this sectional takes cozy and inviting to a higher level. The + More
-
$2,279.95
Save $950.00
$1,329.95
WhipLash PC6320418 Power Reclining Loveseat with Console and Adjustable Headrest
(Loveseats - Power Recline)Refined relaxation, reimagined for the modern home. This power reclining loveseat combines premium comfort + More
-
Small-scale style, tailored to perfection. This seating package echoes retro aesthetics with warm caramel + More
-
When it comes to the exquisite, decadent styling of this rocker recliner, sitting is believing. Its generous + More
-
Work an ultra-cool look with this accent chair. A linear metal frame in a bronze-tone finish lets your love + More
